PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6388}
6,6 9 912
ocen
6,6 10 1 9912
Impostor: Test na człowieczeństwo
powrót do forum filmu Impostor: Test na człowieczeństwo

...no cóż, każdy się myli.. Czytałem i.. przeżywałem - obejrzałem i .. przeleciało jakieś półtorej godziny filmu, coś o biegającym facecie, jego żonie i kosmitach.

Cieszę się, że reżyser umiejscowił akcję w konkretnym czasie (w odróżnieniu od Dicka) i nie omieszkał tego przedstawić na początku filmu... Dzięki temu wiedziałem, że to SF. A! No tak... latające tramwaje, skanery, i monitory na ulicach, które klimatem nawet sznurówek nie wiążą efektom z Blade Runnera (sprzed ilu to lat, kto pamięta ?)...

Chwała Bogu Spencera nie grał dziadek Ford, bo w życiu nie odróżniłbym tego filmu od "Ściganego"...

Ogólnie - nędza... Okazuje się, że można zrobić szybki film SF na bazie dobrej literatury, który nie jest szybki, daleko mu do SF (wiem, że to subiektywne uczucia, ale bez jaj... są pewne granice), a z bazowania na dobrej litaraturze pozostaje tylko bazowanie...

Zawiodłem się... Ale na kolejne ekranizacje Dicka czekam, a co mi tam...

ocenił(a) film na 10
mlodi

Nie czytałem akurat tej powieści ale film bardzo mi się podobał. Świetny klimat i trzyma w napięciu do końca. I genialne okularki przeciwsłoneczne :D Ale jak jest tak jak piszesz to książka dopiero wymiata.

mlodi


wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones