PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6388}
6,6 9 912
ocen
6,6 10 1 9912
Impostor: Test na człowieczeństwo
powrót do forum filmu Impostor: Test na człowieczeństwo

Nic nadzwyczajnego.

ocenił(a) film na 4

Uwielbiam Dicka, jednakże Impostora nie czytałem. A film co najwyżej przeciętny. Właściwie scenariusz to tylko - wstęp i końcówka. Poza uwięzieniem głównego bohatera i zakończeniem w lesie nie ma za bardzo żadnej fabuły. Cały czas tylko bieganina. Pewien jestem, że opowiadanie znacznie lepiej sie prezentuje i ma bogatszą treść i co najważniejsze głębszą. Bo to tutaj jest całkowicie spłycone. Co do zakończenia, trzeba przyznać, że było ciekawe i dość zaskakujące. Jeżeli jednak dłużej sie nad nim zastanowić to trochę wydaje się bezsensowne.
Przynajmniej ogólnie jest odczuwany klimat Dick'owski. Raport Mniejszości lepszy - wystarczy chociażby spojrzeć na scenariusz.

donZabol

Mnie sie bardzo podobalo. Wlasnie scenariusz byl dobry - cala jego sila w prostocie. A to, ze opowiadanie pewnie ma "glebsza tresc" - bardzo mozliwe(choc nalezaloby wpierw przeczytac).
Tworcy filmu "zlapali" o co zasadniczo chodzilo w opowiadaniu. Takie mam wrazenie.

Ogolnie mowiac - "Impostor" to nieglupi thriller - sci - fiction; gatunek zupelnie dzis wymarly, ktorego mi dzis bardzo brakuje.

ocenił(a) film na 3
donZabol

Film nie najlepszy, ale oprocz Blade Runnera [i w pewnej mierze Raportu Mniejszosci] filmy na podstawie opowiadan czy ksiazek Dicka, sa wlasnie splycone. Czytuje Dicka regularnie i mimo, ze jego dziela sa powaznie zakrecone i niosa czasami niebagatelna tresc, lubie ogladac takie filmy jak ten. I faktycznie troche za duzo bieganiny.

Rahvin

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

donZabol

skąd sie biorą takie SMUTASY?? problemy ze wzwodem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones